Tradycyjnie 60 dni po Wielkanocy obchodzone jest Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. W Boże Ciało wierni wspominają Ostatnią Wieczerzę i Przeistoczenie chleba i wina w Ciało i Krew Jezusa Chrystusa.

Poszczególne parafie organizują procesje. Boże Ciało należy do Świąt Katolickich Nakazanych. Wierni są zobowiązani do uczestnictwa w obchodach oraz do powstrzymania się od pracy. Boże Ciało jest też dniem ustawowo wolnym od pracy.

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze