Radni Marciszowa rozważali dzisiaj (poniedziałek, 30 grudnia) podwyższenie wynagrodzenia wójta.
Projekt uchwały zakładał ustalenie wynagrodzenia zasadniczego wójta na poziomie 4700 zł, dodatek funkcyjny 1900 zł, dodatek specjalny (40%) 2640 zł oraz dodatek za wysługę lat 458 zł. Łącznie to ?9 698? zł brutto, które wójt Wiesław Cepielik zarabiać będzie od 1 stycznia 2020 roku.
Radni przyjęli taką propozycję. Za zagłosowało 12 radnych, troje było przeciwko (Dawid Chęciński, Marcin Frasunek i Marta Suhak-Ogłaza). M. Suhak-Ogłaza tłumaczyła, że na podwyżkę wynagrodzenia wójta jest za wcześnie. Najpierw do budżetu gminy powinny wpływać pieniądze np. ze sprzedaży wody.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze