Reklama

Prawie 450 tys. złotych na zajęcia pozalekcyjne w kamiennogórskich szkołach podstawowych

Miejski projekt ?Kamiennogórscy uczniowie łącza współczesność z tradycją? uzyskał dofinansowanie ze środków unijnych, którymi dysponuje Urząd Marszałkowski w ramach pomocy na niwelowanie negatywnych skutków wywołanych pandemią Covid-19. Na Dolnym Śląsku rozdysponowano z tej puli 35,5 miliona złotych.

Do Kamiennej Góry trafi dotacja w wysokości 380 tys. złotych. Cały projekt będzie kosztował prawie 450 tys. złotych. Jego realizacją zajmuje się Centrum Obsługi Jednostek i miejskie szkoły podstawowe.

Projekt rozpocznie się w marcu tego roku i potrwa 12 miesięcy. Jego działania obejmą prawie 550 uczniów ze SP-1 i SP-2.

- Podczas zajęć pozalekcyjnych będziemy starali się rozwiązywać różne problemy edukacyjne, które zdiagnozowaliśmy podczas przedłużającej się epidemii. Są one związane m.in. z koniecznością zdalnego nauczania ? mówi Monika Kepesz, dyrektor COJ w Kamiennej Górze.

Reklama

Do współpracy ze szkołami zostaną zaproszone miejskie jednostki kultury i Miejska Biblioteka Publiczna.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama