Reklama

Poznawali ptaki

Dzieci uczestniczące dzisiaj (piątek, 8 lutego) w zajęcia na terenie szkółki leśne w Krzeszowie, przekonały się jak wiele ptaków różnych gatunków zimuje na tym terenie.

 

Od rana w szkółce trwała druga edycja imprezy "Kto zimuje w Betlejem?". Na terenie szkółki ociągnięte zostały sieci, w które łapane były ptaki. Ornitolodzy wyjmowali złapane okazy. Następnie identyfikowali, mierzyli i obrączkowali. Po kilkunastu minutach ptaki wracały do naturalnego środowiska.

Podczas spotkania znalazł się czas na wykład o życiu ptaków i przygotowanie budek lęgowych.

Imprezę zorganizowali: Nadleśnictwo Kamienna Góra i Wrocławska Grupa Obrączkarska ODRA.

 

 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama