Reklama

Poznawali las

Wczoraj (środa, 18 października) uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Kamiennej Górze odwiedzili Szkółkę Leśną w Krzeszowie. Zostali przywitani przez leśników Bartka Dymek oraz Dorotę Stodolak.

 

Spotkanie zaczęło się ciekawą prelekcją, podczas której pan Bartek przekazał wiele ważnych informacji dotyczących specyfiki funkcjonowania szkółki leśnej oraz roli lasów w życiu i gospodarce człowieka oraz dotyczących życia w lesie. Następnie wszyscy mieli do wykonania bardzo trudne zadanie, gdyż musieli zrobić karmnik dla ptaków. Kolejnym etapem wyprawy był spacer po lesie. Pan Bartek oraz pani Dorota podzielili się swoją wiedzą oraz pokazali las od "innej" strony. Odkrywali przed uczniami nieznane dotąd tajemnice lasu. Uczniowie mieli okazję bezpośrednio poznawać przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Wszyscy mogli zabawić się w ?Tropicieli przyrody? podpatrując życie lasu przez lupę.

Reklama

Wycieczka zakończyła się pieczonymi kiełbaskami przy ognisku.

 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama