Dzisiaj (poniedziałek, 8 kwietnia) przed godziną 16 strażacy wezwani zostali do pożaru byłego dworca kolejowego w Lubawce.
Od kilku lat budynek, własność prywatna, nie jest użytkowany. Pożar wybuchł na górnej kondygnacji w lewym skrzydle budynku. Prawdopodobnie zapaliły się śmieci na podłodze, ognień przez dziurę w suficie przedostał się na poddasze. Ze względu na brak schodów i stan stropów, strażacy mieli problem z dotarciem na najwyższą kondygnację. Musieli wyciąć dziurę w suficie i wejście po drabinach. Pożar gaszony był również od zewnątrz, z podnośnika.

Po kilkudziesięciu minutach pożar został ugaszony. Budynek strażacy przekazali przedstawicielowi właściciela.
W akcji uczestniczyło 9 zastępów PSP i OSP, w sumie 36 strażaków.

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze