W Kamiennogórskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości pojawił się nowy inwestor. Niemiecka firma otworzy nową fabrykę, najprawdopodobniej w 2015 roku. Firma ma zatrudnić 55 osób i utrzymać zatrudnienie do 2020 roku.
Wartość inwestycji oszacowana jest na około 15 milionów złotych - Grupa Furstenberg Holz specjalizuje się w produkcji drewnianych opakowań przemysłowych dla branż: motoryzacyjnej oraz budowy maszyn i urządzeń. Opracowuje innowacyjne rozwiązania, dostosowane specjalnie do indywidualnych potrzeb klientów. Opakowania te wykorzystywane są jednokrotnie, zazwyczaj w eksporcie wielkogabarytowych towarów za ocean ? mówi Iwona Krawczyk, prezes Kamiennogórskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości.
Fabryka powstanie w podstrefie na terenie Jeleniej Góry. Firma ma korzystać z surowców dostępnych na rynku lokalnym.
Na podstawie www.ssemp.pl
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze