Reklama

Powiatowy Pegazik

Dzisiaj (wtorek, 6 marca) odbyły się eliminacje powiatowe XXIII Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego ?PEGAZIK? I 63. Dolnośląskiego Konkursy Recytatorskiego.

 

W konkursie zorganizowanym przez Centrum Kultury wzięło udział 31 recytatorów.

Jury w składzie Barbara Ziółkowska i Katarzyna Bernaś, po wysłuchaniu 13 uczniów szkół podstawowych (kl. IV ? VI), przyznało pierwsze miejsce Marcinowi Klimczakowi (Szkoła Podstawowa w Krzeszowie), drugie Oliwii Walczak (Szkoła Podstawowa w Miszkowicach), trzecie Aleksandrze Majak (Szkoła Podstawowa nr 2 w Kamiennej Górze). Wyróżnienie przyznano Dominikowi Bogaczowi (Szkoła Podstawowa nr 1 w Kamiennej Górze).

W kategorii ?Starsi? (uczniowie klas siódmych szkół podstawowych i gimnazjaliści), po prezentacjach 15 recytatorów pierwsze miejsce zajął Szymon Mućwicki (Gimnazjum nr 2 w Kamiennej Górze), drugie Jakub Buszkiewicz (Szkoła Podstawowa nr 1 w Kamiennej Górze), trzecie Małgorzata Gliszczyńska (Szkoła Podstawowa w Krzeszowie). Wyróżniona została Antonina Trzaskoma (Społeczne Gimnazjum Unii Europejskiej w Kamiennej Górze).

Reklama

W ramach eliminacji konkursu poezji śpiewanej 63. Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego, w którym zaprezentowały się trzy wykonawczynie (uczennice klas siódmych szkół podstawowych i gimnazjaliści) jury postanowiło przyznać pierwsze miejsce Julii Waśko (Szkoła Podstawowa w Szarocinie) oraz wyróżnienia Marcelinie Kubackiej (Szkoła Podstawowa w Pisarzowicach) i Aleksandrze Ciupie (Społeczne Gimnazjum Edukacji Europejskiej w Kamiennej Górze).

Na Finał Wojewódzki XXIII Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego Pegazik, jury postanowiło zakwalifikować, zgodnie z regulaminem organizatora, po jednym recytatorze w każdej kategorii wiekowej.
W kategorii ?Młodsi? Marcina Klimczaka. W kategorii ?Starsi? Szymona Mućwickiego.

Reklama

Na eliminacje Rejonowe 63. Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego w Bolesławcu jury zakwalifikowało następujących recytatorów i wykonawców poezji śpiewanej - uczniów kl. VII szkół podstawowych i gimnazjalistów: Julię Waśko, Szymona Mućwickiego, Jakuba Buszkiewicza, Małgorzatę Gliszczyńską i Antoninę Trzaskomę.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama