Dzisiaj rano na ul. Spacerowej policjanci zauważyli pojazd zaparkowany na przejściu dla pieszych.
Kierowcą okazał się 74-latek. Jego tłumaczenie było proste, przyjechał do sklepu.
- Takie pozostawienie pojazdu jest bardzo niebezpieczne. Kierujący, który dojeżdża do przejścia dla pieszych nie widzi czy pieszy na nie wchodzi. Natomiast pieszy nie widzi nadjeżdżającego pojazdu. - tłumaczy mł. asp. Katarzyna Trzepak - Na drodze jednokierunkowej zabronione jest parkowanie pojazdu bezpośrednio przed przejściem dla pieszych - prawidłowa odległość pozostawienia pojazdu to nie mniej niż 10 metrów od przejścia dla pieszych.
Reklama
Kierowca ukarany został mandatem w wysokości 300 zł i pięcioma punktami karnymi.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze