Reklama

Posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

W dniu 4 czerwca 2013 roku Starosta Kamiennogórski Ewa Kocemba  w trybie alarmowym zwołała posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, na które zaprosiła również Wójtów, Burmistrzów.  W posiedzeniu uczestniczyli:  Wicestarosta- Tadeusz Rycharski, Etatowy Członek Zarządu- Jarosław Gęborys, Skarbnik Powiatu- Zbigniew Lipień, Naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego Ryszard Klimsiak, Naczelnik Wydziału Organizacyjnego Starostwa Powiatowego- Anna Kuszaj, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Kamiennej Górze- Robert Słowik, Zca- Komendanta Powiatowego Policji- Tomasz Kościcki, Naczelnik Wydziału Prewencji ? Grzegorz Frączkowski, Powiatowy Lekarz Weterynarii- Edyta Gizel- Gawron, Powiatowy Inspektor Sanitarny- Andrzej Wyrzykowski, Burmistrz Miasta Kamienna Góra- Krzysztof Świątek, Burmistrz Miasta Lubawka- Tomasz Kulon, Wójt Gminy Kamienna Góra- Stanisław Szmajdziński, Wójt Gminy Marciszów- Stefan Zawierucha, przedstawiciel Powiatowego Centrum Zdrowia- Gerard Czyczkan.



Podczas posiedzenia poszczególne służby oraz wójtowie, burmistrzowie omówili wstępne wnioski z działań podjętych podczas podtopień, które nawiedziły nasz powiat w dniach 01-04 czerwca 2013 r.



W chwili obecnej w terenie działają komisje ds. szacowania strat oraz przedstawiciele Miejskich/ Gminnych Ośrodków Pomocy Społecznej, którzy zbierają informacje o najpilniejszych potrzebach dla poszkodowanych.

Wszyscy zebrani zwracali uwagę na dużą skalę strat spowodowanych przez powódź oraz potrzebne ogromne środki finansowe na odtworzenie zniszczonej infrastruktury. Jest to za duże obciążenie dla poszczególnych jednostek samorządowych, dlatego niezbędne będzie uruchomienie pomocy finansowej z województwa oraz ministerstwa. Duże koszty zostały poniesione również podczas trwania samych działań ratowniczych.

W ocenie obecnych sytuacja powodziowa na terenie powiatu stabilizuje się, poziom rzek systematycznie opada. Starosta Kamiennogórski Zarządzeniem nr 36/2013 z dnia 4 czerwca 2013 roku o godz. 14.15 odwołała na terenie powiatu alarm przeciwpowodziowy i wprowadziła stan pogotowia przeciwpowodziowego.

W dalszym ciągu prowadzony jest stały monitoring rzek oraz zbiorników przeciwpowodziowych.

Reklama

 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama