Poseł Henryk Kmiecik został prezesem Stowarzyszenia Nasza Gmina Lubawka ? Kalwaria Lubawska. Jednym z celów nowej organizacji jest ratowanie kapliczek na Świętej Górze.
Stowarzyszenie ma 17 członków, trwa poszukiwanie członków honorowych, którzy ułatwią starania o realizację celów. Stowarzyszenie chce przejąć kapliczki będące częścią drogi krzyżowej na Świętej Górze w Lubawce. Kapliczki mają zostać wyremontowane i stać się atrakcją turystyczną. Na pierwsze prace potrzeba ok. 1,2 mln zł, stowarzyszenie chce je pozyskać z różnego typu funduszy. Prace miałyby się rozpocząć wiosną.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze