Mieszkańcy Chełmska Śląskiego rozpoczęli dzisiaj (piątek, 4 maja) porządkowanie terenu cmentarza ewangelickiego.
Z inicjatywą uporządkowania cmentarza przy były kościele wyszli Szczepan Zając i Damian Skorupiński. Na ich apel zareagowała grupa mieszkańców, głównie uczniowie szkoły, członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, członkowie SKO.
Organizatorzy liczą, że w kolejne akcje zaangażuje się większa grupa mieszkańców.

Na przykościelnym terenie nadal widać kształt cmentarza. Alejki wyznaczają stare drzewa. Wśród nich widać pozostałości pomników.

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze