Wczoraj (czwartek, 5 czerwca) w Zespole Szkół Publicznych w Lubawce odbyła się trzecia edycja Międzyszkolnego Konkursu ,,Poprawnie Władam Polszczyzną?.
W konkursie udział wzięli uczniowie siedmiu szkół z powiatu kamiennogórskiego: SP nr 1 Kamienna Góra, SP 2 Kamienna Góra, SP Chełmsko Śląskie, SP Pisarzowice, SP Krzeszów, SP Marciszów. Wszyscy uczniowie rywalizowali między sobą w dwóch kategoriach wiekowych: klasy IV i klasy V ? VI. Do rozwiązania był test składający się z 20 pytań.
W kategorii klas IV:
1.miejsce Dagmara Telega ? SP Lubawka
2.miejsce Nina Osińska ? SP nr 1 Kamienna Gór
3.miejsce Bogumiła Żukowska ? SP Pisarzowice, Amelia Filipiak ? SP nr 1 Kamienna Góra, Ryszard Krupa ? SP Chełmsko Śląskie
W kategorii klas V ? VI
1.Laura Ogorzałek - SP Lubawka
2.Sandra Pancerz ? SP Marciszów
3.Gabriela Ciołkosz- SP Lubawka
Organizatorką konkursu była Cecylia Błońska.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze