Reklama

Poprawna polszczyzna

Wczoraj (czwartek, 5 czerwca) w Zespole Szkół Publicznych w Lubawce odbyła się trzecia edycja Międzyszkolnego Konkursu ,,Poprawnie Władam Polszczyzną?.


W konkursie udział wzięli uczniowie siedmiu szkół z powiatu kamiennogórskiego: SP nr 1 Kamienna Góra, SP 2 Kamienna Góra, SP Chełmsko Śląskie, SP Pisarzowice, SP Krzeszów, SP Marciszów. Wszyscy uczniowie rywalizowali między sobą w dwóch kategoriach wiekowych: klasy IV i klasy V ? VI. Do rozwiązania był test składający się z 20 pytań.

W kategorii klas IV:
1.miejsce Dagmara Telega ? SP Lubawka
2.miejsce Nina Osińska ?  SP nr 1 Kamienna Gór
3.miejsce Bogumiła Żukowska ? SP Pisarzowice, Amelia Filipiak ? SP nr 1 Kamienna Góra, Ryszard Krupa ? SP Chełmsko Śląskie

W kategorii klas V ? VI
1.Laura Ogorzałek - SP Lubawka
2.Sandra Pancerz ? SP Marciszów
3.Gabriela Ciołkosz- SP Lubawka

Organizatorką konkursu była Cecylia Błońska.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama