Medale z Długoletnie pożycie małżeńskie otrzymali Danuta i Edward Torzeccy, mieszkańcy Leszczyńca.
Medale z okazji 50-lecia zawarcia związku małżeńskiego przyznaje prezydent, a wręcza wójt lub burmistrz.
Edward Torzecki urodził się w 1948 roku w Wałbrzychu. Pani Danuta urodziła się w Kamiennej Górze, mieszkała w Leszczyńcu. Młodzi poznali się przypadkiem właśnie w Leszczyńcu na ślubie koleżanki pani Danuty. Pan Edward był jednym z gości. Małżeństwo zawarli 28 października 1972 roku kościelny w Leszczyńcu, cywilny w Wałbrzychu. Z powodu braku mieszkań, w tym czasie czas oczekiwania na własne M w Kamiennej Górze dochodził do 30 lat, wyjechali na Śląsk. Pan Edward pracował jako górnik, już po kilku miesiącach mogli wprowadzić się do wymarzonego M. Pan Edward całe życie przepracował jako górnik, najpierw na Śląsku, później na Węgrzech i w Czechach. Pani Danuta pracowała w zakładowej przychodni przy kopalni. Już na emeryturze wrócili do Leszczyńca, kupili ziemię z domem, w którym tuż po wojnie mieszkała rodzina pani Danuty.
Jubilaci doczekali się dwóch córek i dwóch wnuków. Wszyscy mieszkają za granicą.
Pytani, co trzeba zrobić, aby tak długo ze sobą być, mówią o miłości, szczerości, szacunku, zaufaniu i kompromisach.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze