Gośćmi dzisiejszej (środa, 29 sierpnia) sesji rady miasta Kamienna Góra byli przedstawiciele Pogotowia Ratunkowego w Jeleniej Górze. Radnych zainteresowało nowoczesne urządzenie, którego funkcjonowanie zademonstrowane zostało podczas obrad.
W Kamiennej Górze, podstacji pogotowia z Jeleniej Góry, stacjonują dwie karetki: podstawowa i specjalistyczna. Koszt ich funkcjonowania w pierwszym półroczu 2018 roku przekroczył 1,1 mln zł.
Podczas sesji zademonstrowane zostało urządzenie potrafiące samodzielnie wykonywać masaż serca. Po ustawieniu nad chorym, urządzenie z odpowiednią siłą i we właściwych odstępach czasu naciska klatkę piersiową. Dzięki temu ratownicy mogą wykonywać inne czynności przy rannych. W Kamiennej Górze jest jedno takie urządzenie, jego zakup to ok. 55 tys. zł. Dyrektor pogotowia uprzedził radnych, że będzie prosił samorządy o pomoc w zakupie drugiego.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze