Prawie 1/3 ze skontrolowanych wczoraj pojazdów nie była we właściwym stanie technicznym. Przez kilkanaście godzin na terenie Dolnego Śląska policjanci prowadzili akcję "Stan techniczny".
- Kontroli podlegały między innymi ogumienie, oświetlenie pojazdu, zawieszenie, układ hamulcowy, a także ilość przewożonych osób i stan trzeźwości kierowców. - wyjaśnia st. asp. Aleksandra Pieprzycka z sekcji prasowej Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.
Podczas akcji skontrolowanych zostało niemal 1500 pojazdów. Podczas 1/3 kontroli policjanci wykazywali niewłaściwy stan techniczny pojazdów i zabierali dowód rejestracyjny.
- Warto stale pamiętać, że dobry stan techniczny pojazdu zapewnia bezpieczną jazdę nam, naszym pasażerom, którymi często są członkowie rodziny, ale także zapewnia bezpieczeństwo innym uczestnikom ruchu drogowego. - przypomina policjantka.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze