Reklama

Policjanci zakwestionowali stan techniczny 1/3 skontrolowanych pojazdów

Prawie 1/3 ze skontrolowanych wczoraj pojazdów nie była we właściwym stanie technicznym. Przez kilkanaście godzin na terenie Dolnego Śląska policjanci prowadzili akcję "Stan techniczny".

- Kontroli podlegały między innymi ogumienie, oświetlenie pojazdu, zawieszenie, układ hamulcowy, a także ilość przewożonych osób i stan trzeźwości kierowców. - wyjaśnia st. asp. Aleksandra Pieprzycka z sekcji prasowej Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Podczas akcji skontrolowanych zostało niemal 1500 pojazdów. Podczas 1/3 kontroli policjanci wykazywali niewłaściwy stan techniczny pojazdów i zabierali dowód rejestracyjny.

Reklama

- Warto stale pamiętać, że dobry stan techniczny pojazdu zapewnia bezpieczną jazdę nam, naszym pasażerom, którymi często są członkowie rodziny, ale także zapewnia bezpieczeństwo innym uczestnikom ruchu drogowego. - przypomina policjantka.
 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Źródło: Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu Aktualizacja: 13/02/2025 14:50
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama