Nie tylko w Czadrowie zagrożeniem dla bydła są wilki. Podobne zagrożenie pojawiło się w Okrzeszynie.
W sobotę pisaliśmy o cielaku zjedzonym przez wilki na pastwisku w Czadrowie. Najprawdopodobniej wilk próbował zabić cielaka również w Okrzeszynie. Właściciel stada opowiada, że w ubiegłym tygodniu, gdy usłyszał głośne zachowanie stada, obejrzał zwierzęta. Jedno z cieląt było bardzo pogryzione. Głębokie rany miało na gardle, boku i podbrzuszu. Były nawet wątpliwości czy przeżyje. Dzisiaj zagrożenia dla życia zwierzęcia nie ma, ale ślady pogryzienia są widoczne.
Cielaka próbował zjeść najprawdopodobniej wilk. Świadczą o tym pozostawione w okolicy ślady, potwierdził to myśliwy. Wiadomo, że nie był to pierwszy taki przypadek w Okrzeszynie. Do podobnego zdarzenia doszło m.in. w ubiegłym roku.

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze