Radni powiatu kamiennogórskiego zaakceptowali dzisiaj (poniedziałek, 8 września) propozycję podziału pieniędzy z promesy popowodziowej.
W drugiej transzy tzw. popowodziówki powiat otrzymał 5 mln zł na remont ul. Kościuszki. Ponieważ prace obejmą tylko część drogi do wykorzystania zostało ok. 2,6 mln zł. Zarząd powiatu wystąpił do ministra administracji i cyfryzacji o zgodę na przeznaczenie tych pieniędzy na inne drogi, również zakwalifikowane do popowodziówki. Minister wyraził na to zgodę.
Zarząd zaproponował, aby z oszczędności wyremontować drogę do Paczynia, drogę do Opawy od strony Miszkowic oraz, jeśli znajdą się dodatkowe pieniądze odcinek drogi w Olszynach. Dodatkowo do uchwały wpisana została droga w Pustelniku, ale na nią nie ma jeszcze zgody ministra. W przypadku wszystkich tych odcinków fundusze popowodziowe mogą pokryć tylko 80% kosztów.
Dwie pierwsze drogi (Paczyń i Opawa) mają już dofinansowanie z Terenowego Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych. Powiat pozyskał na ten cel 653 tys. zł, ale ta dotacja stanowić może maksymalnie 50% kosztów prac. Połączenie finansowania z obu źródeł spowoduje, że prace wykonane zostaną bez angażowania pieniędzy powiatu. Starosta Ewa Kocemba tłumaczyła radnym, że tylko w przypadku tych dwóch dróg możliwe jest w tej chwili połączenie finansowania.
Na drogi w Olszynach i Pustelniku powiat szuka tzw. wkładu własnego. Na Olszyny potrzeba ok. 167 tys. zł, na Pustelnik 290 tys. zł.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze