Reklama

Podzielili pieniądze

Radni powiatu kamiennogórskiego zaakceptowali dzisiaj (poniedziałek, 8 września) propozycję podziału pieniędzy z promesy popowodziowej.



W drugiej transzy tzw. popowodziówki powiat otrzymał 5 mln zł na remont ul. Kościuszki. Ponieważ prace obejmą tylko część drogi do wykorzystania zostało ok. 2,6 mln zł. Zarząd powiatu wystąpił do ministra administracji i cyfryzacji o zgodę na przeznaczenie tych pieniędzy na inne drogi, również zakwalifikowane do popowodziówki. Minister wyraził na to zgodę.

Zarząd zaproponował, aby z oszczędności wyremontować drogę do Paczynia, drogę do Opawy od strony Miszkowic oraz, jeśli znajdą się dodatkowe pieniądze odcinek drogi w Olszynach. Dodatkowo do uchwały wpisana została droga w Pustelniku, ale na nią nie ma jeszcze zgody ministra. W przypadku wszystkich tych odcinków fundusze popowodziowe mogą pokryć tylko 80% kosztów.

Dwie pierwsze drogi (Paczyń i Opawa) mają już dofinansowanie z Terenowego Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych. Powiat pozyskał na ten cel 653 tys. zł, ale ta dotacja stanowić może maksymalnie 50% kosztów prac. Połączenie finansowania z obu źródeł spowoduje, że prace wykonane zostaną bez angażowania pieniędzy powiatu. Starosta Ewa Kocemba tłumaczyła radnym, że tylko w przypadku tych dwóch dróg możliwe jest w tej chwili połączenie finansowania.

Na drogi w Olszynach i Pustelniku powiat szuka tzw. wkładu własnego. Na Olszyny potrzeba ok. 167 tys. zł, na Pustelnik 290 tys. zł.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama