Reklama

Podwójne święto

Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kamiennej Górze uczestniczyli dzisiaj (piątek, 8 listopada) w apelu zorganizowanym przez grupę uczniów pod opieką Tadeusza Kosiby.


? Młodzież przygotowała imprezę związaną z szeroko pojętym patriotyzmem ? tak przed apelem mówiła dyrektor szkoły Mariola Jaciuk. Impreza zorganizowana został z okazji święta patrona szkoły oraz zbliżającego się 11 listopada, Święta Niepodległości. Na widowni, oprócz uczniów, zasiedli przedstawiciele 10 Brygady Kawalerii Pancernej, stowarzyszenia kombatantów 29 Pułku Piechoty, Wyższej Szkoły Oficerskiej z Wrocławia, starosta Ewa Kocemba i Franciszek Kuszel, kombatant 29 Pułku Piechoty, od lat związany ze szkołą noszącą imię tej jednostki.

Autorzy programu przypomnieli historię odzyskania przez Polskę niepodległości, od momentu wymazania państwa z map w 1795 roku, poprzez powstanie listopadowe i styczniowe, odzyskanie niepodległości w 1918 roku i II wojnę światową. Przypomniane zostały sylwetki kilku osób zasłużonych w odzyskanie wolności.

ZSZiO nosi imię 29 Pułku Piechoty II Armii. Jednostka powstała w Rzeszowie w 1944 roku. Jej tradycje kontynuuje 10 Brygada Kawalerii Pancernej ze Świętoszowa.

 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama