Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kamiennej Górze uczestniczyli dzisiaj (piątek, 8 listopada) w apelu zorganizowanym przez grupę uczniów pod opieką Tadeusza Kosiby.
? Młodzież przygotowała imprezę związaną z szeroko pojętym patriotyzmem ? tak przed apelem mówiła dyrektor szkoły Mariola Jaciuk. Impreza zorganizowana został z okazji święta patrona szkoły oraz zbliżającego się 11 listopada, Święta Niepodległości. Na widowni, oprócz uczniów, zasiedli przedstawiciele 10 Brygady Kawalerii Pancernej, stowarzyszenia kombatantów 29 Pułku Piechoty, Wyższej Szkoły Oficerskiej z Wrocławia, starosta Ewa Kocemba i Franciszek Kuszel, kombatant 29 Pułku Piechoty, od lat związany ze szkołą noszącą imię tej jednostki.
Autorzy programu przypomnieli historię odzyskania przez Polskę niepodległości, od momentu wymazania państwa z map w 1795 roku, poprzez powstanie listopadowe i styczniowe, odzyskanie niepodległości w 1918 roku i II wojnę światową. Przypomniane zostały sylwetki kilku osób zasłużonych w odzyskanie wolności.
ZSZiO nosi imię 29 Pułku Piechoty II Armii. Jednostka powstała w Rzeszowie w 1944 roku. Jej tradycje kontynuuje 10 Brygada Kawalerii Pancernej ze Świętoszowa.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze