Reklama

Podsumowanie Książki od serca

W kamiennogórskim "ogólniaku" podsumowana została zeszłoroczna edycja akcji Książka od serca. Podczas kiermaszu książki społeczność szkół zbierała pieniądze na Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci.

Pierwsza edycja akcji odbyła się w Kamiennej Górze w 2017 roku. Pomysł wyszedł od uczniów Gimnazjum nr 2. Wtedy zebrano 9 544,32 zł. Rok później oprócz kiermaszu zorganizowano koncert. Do puszek trafiło 12 221,41 zł. Po przerwie spowodowanej epidemią covid-19 w 2021 roku zebrano 9078,80 zł.

W tym roku w akcję, oprócz społeczności Liceum Ogólnokształcącego, zaangażowali się wolontariusze z Zespołu Szkół Specjalnych oraz szkół podstawowych nr 1 i 2 z Kamiennej Góry. Zbiórka książek trwała od października. Kiermasz odbył się 10 i 11 grudnia.

Reklama

Dzisiaj przedstawicielom Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci przekazany został symboliczny czek na kwotę 10359,10 zł.

Osoby zaangażowane w przeprowadzenie akcji otrzymały podziękowania. Był również niepowtarzalny tort.

Podczas podsumowania odśpiewana została piosenka od serca, utwór który powstał przy współpracy Hospicjum z muzykami z liceum.

 

 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama