Reklama

Podsumowanie kowarskich warsztatów - galeria zdjęć

Dzisiaj (sobota, 16 września) w Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze odbył się wernisaż 43. Międzynarodowej Wystawy Sztuki Włókna - Kowary 2016. Przed poznaniem wyników oceny jury, widzowie obejrzeli pokaz mody.

 

Wystawa podsumowuje zeszłoroczne spotkanie artystów. Rok po warsztatach uczestnicy przekazali na ekspozycję prace powstałe pod wpływem zajęć w Kowarach. Pierwszą nagrodę im. Agnieszki Sienkiewicz otrzymała Eva Damborska (za pracę W przestrzeni), drugą Barbara Basiewicz (Zapis II), trzecią Bartosz Burgielski (Radość i Smutek). Wyróżnieni zostali: Ewa Maria Poradowska-Werszler (Duch tchnie kiedy chce), Agnieszka Godszling (9/6) i Teresa Szuszkiewicz-Spryszak (Zaklęte i tajemnicze). Pracownicy Muzeum Tkactwa przyznali w tym roku dwie nagrody. Otrzymały je Jadwiga Leśkiewicz-Zgieb (Wodospad Szklarka) i Barbara Nachajska-Brożek (Wycinka).

Reklama

W tym roku w Kowarach odbywa się 44. edycja tkackich warsztatów organizowanych przez prof. Ewę Marię Poradowską-Werszler. Organizatorka cyklicznych spotkań twórców obchodzi dzisiaj urodzin. O jej święcie pamiętali organizatorzy wystawy.

Przed ogłoszenie wyników konkursu odbył się pokaz mody przygotowany przez Zygmunta Łukasiewicza. Prezentowane były stroje wykonane z kowarskiej wełny.

Konkursowe prace będzie można oglądać w Muzeum Tkactwa do listopada. W dzisiejszej uroczystości uczestniczyła poseł Zofia Czernow.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama