Kancelaria Prezesa Rady Ministrów i Ministerstwo Cyfryzacji jest inicjatorem projektu ?Pod biało-czerwoną?. Jego celem jest upamiętnienie zwycięstwa Polski w Bitwie Warszawskiej 1920 r. W ramach akcji rząd ma sfinansować zakup masztu i flagi państwowej dla każdej gminy w kraju. Warunek otrzymania przez gminę masztu jest tylko jeden ? zaangażowanie mieszkańców. Warunki nie są wygórowane, bo aby maszt powstał w gminie do 20 tysięcy mieszkańców wystarczy 100 głosów, do 100 tysięcy mieszkańców - 500.
Uruchomiono specjalną stronę internetową - https://bialoczerwona.www.gov.pl/, gdzie każdy mieszkaniec może oddać głos na swoją gminę. Aby oddać ważny głos wystarczy wpisać imię i nazwisko, wybrać województwo oraz gminę i potwierdzić dane swoim adresem email. Co ciekawe zagłosować mogą także osoby niepełnoletnie.
Głos poparcia można oddawać do 11 listopada, natomiast wyniki akcji ogłoszone zostaną 29 listopada.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze