Reklama

Pod biało-czerwoną

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów i Ministerstwo Cyfryzacji jest inicjatorem projektu ?Pod biało-czerwoną?. Jego celem jest upamiętnienie zwycięstwa Polski w Bitwie Warszawskiej 1920 r. W ramach akcji rząd ma sfinansować zakup masztu i flagi państwowej dla każdej gminy w kraju. Warunek otrzymania przez gminę masztu jest tylko jeden ? zaangażowanie mieszkańców. Warunki nie są wygórowane, bo aby maszt powstał w gminie do 20 tysięcy mieszkańców wystarczy 100 głosów, do 100 tysięcy mieszkańców - 500.

 

Uruchomiono specjalną stronę internetową - https://bialoczerwona.www.gov.pl/, gdzie każdy mieszkaniec może oddać głos na swoją gminę. Aby oddać ważny głos wystarczy wpisać imię i nazwisko, wybrać województwo oraz gminę i potwierdzić dane swoim adresem email. Co ciekawe zagłosować mogą także osoby niepełnoletnie.

Głos poparcia można oddawać do 11 listopada, natomiast wyniki akcji ogłoszone zostaną 29 listopada.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama