Reklama

Początek renowacji

Parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Krzeszowie dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego rozpoczęła renowację zabytkowej Piety będącej częścią oryginalnego wyposażenia dawnego Kościoła Klasztornego.

 

Gotycka Pieta datowana na XV wiek znajdowała się w kaplicy pw. Krzyża Świętego, jest ona traktowana jako jeden z najstarszych i najcenniejszych zabytków ruchomych będących pozostałością Pocysterskiego Opactwa w Krzeszowie.

- Realizowane prace pozwolą przywrócić dawną świetność Piecie poprzez jej oczyszczenie, zabezpieczenie pęknięć i przywrócenie blasku dawnej polichromii - mówi ks. Marian Kopko, proboszcz i kustosz krzeszowskiego sanktuarium. Rzeźba po renowacji trafi do stałej ekspozycji muzealnej i zostanie udostępniona odwiedzającym. Renowacja realizowana jest dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu wspierania działań muzealnych. - Podziękowania ślę wszystkim osobom, które pracowały nad projektem ? szczególnie dziękuję naszemu konsultantowi ds. historii Rafałowi Bijakowi oraz naszemu fotografowi Przemysławowi Grońskiemu - dodaje kustosz sanktuarium.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama