Julia Szkarłat, kamiennogórska pływaczka, obecnie zawodniczka Śląska Wrocław, zdobyła cztery medale podczas zakończonych wczoraj w Oświęcimiu Mistrzostwach Polski.
Kamiennogórzanka wystartowała w pięciu konkurencjach indywidualnych. Trzykrotnie stanęła na podium. Na dystansie 100 metrów stylem motylkowym Julia była druga (1:04.09). Na dwukrotnie dłuższy dystansie kamiennogórska pływaczka również zajęła drugie miejsce (2:25.80, do złota zabrakło 0,05 sek.). Trzeci medal miał kolor brązowy. Julia wywalczyła go na dystansie 200 metrów stylem grzbietowym (2:28.16).
W pozostałych startach Julia zajęła czwarte miejsce na dystansie 50 m stylem motylkowym (29.08) i szóste miejsce na dystansie 100 m stylem grzbietowym (1:09.89). Wszystkie wyniki osiągnięte zostały w finałach A. Podczas zawodów każda pływak mógł wystartować tylko w pięciu konkurencjach indywidualnych.
Pływaczka z Kamiennej Góry wystartowała również w sztafecie klubowe 4x200 metrów stylem dowolnym. Drużyna zajęła trzecie miejsce.
Zawody odbywały się na basenie 50 metrowym.
Cztery medale Mistrzostw Polski to nie pierwsze sukcesy Julii Szkarłat. Zawodniczka rozpoczynała treningi na basenie w Kamiennej Górze.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze