Państwowa Komisja Wyborcza wydała komunikat w sprawie wydawania kart wyborczych podczas dzisiejszego głosowania.
- (...) wyborca ma prawo odmówić przyjęcia którejś z kart do głosowania, natomiast komisja obwodowa nie może pytać, które karty wydać. - czytamy w komunikacie.
Takie wyjaśnienia znalazły się już wytycznych przekazanych członkom komisji przed wyborami. Dzisiaj zostały powtórzone z uwagi na skargi wpływające do PKW.
Ze stanowiska PKW wynika, że członkowie komisji nie mogą pytać wyborcy, które karty mu wydać. Mają obowiązek wydania wszystkich trzech kart. Wyborca może odmówić przyjęcia którejś z kart i jego decyzja musi zostać odnotowana.
Przypominamy, głosowanie trwa do godziny 21:00.
Zobacz także:
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze