Reklama

Pijany rowerzysta wjechał w inny pojazd

Do zdarzenia doszło w czwartek. Rowerem jechał 49-latek. Nie zapanował nad swoim jednośladem i uderzył w samochód. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Policjanci szybko ustalili przyczynę zdarzenia.

Okazało się, że rowerzysta jest nietrzeźwy. Badanie wykazało u niego prawie 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna ukarany został mandatem w wysokości 4 tys. zł.

- Za kierowanie rowerem w stanie po użyciu alkoholu (od 0,2 do 0,5 promila) grozi mandat karny w wysokości 1000 złotych. Za jazdę rowerem w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila) grozi mandat karny w wysokości 2500 zł. W przypadku stworzenia zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, jeżeli sprawa trafi do sądu, grozi grzywna nawet do 5 tys. złotych albo kara aresztu. Sąd może także orzec zakaz prowadzenia pojazdów (innych niż mechaniczne) na okres od 6 miesięcy do 3 lat. - przypomina sierżant Bernadeta Michalik z kamiennogórskiej policji.
 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Źródło: policja Kamienna Góra
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama