Do zdarzenia doszło w czwartek. Rowerem jechał 49-latek. Nie zapanował nad swoim jednośladem i uderzył w samochód. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Policjanci szybko ustalili przyczynę zdarzenia.
Okazało się, że rowerzysta jest nietrzeźwy. Badanie wykazało u niego prawie 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna ukarany został mandatem w wysokości 4 tys. zł.
- Za kierowanie rowerem w stanie po użyciu alkoholu (od 0,2 do 0,5 promila) grozi mandat karny w wysokości 1000 złotych. Za jazdę rowerem w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila) grozi mandat karny w wysokości 2500 zł. W przypadku stworzenia zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, jeżeli sprawa trafi do sądu, grozi grzywna nawet do 5 tys. złotych albo kara aresztu. Sąd może także orzec zakaz prowadzenia pojazdów (innych niż mechaniczne) na okres od 6 miesięcy do 3 lat. - przypomina sierżant Bernadeta Michalik z kamiennogórskiej policji.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze