Dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego zakończyliśmy renowację zabytkowej Piety będącej częścią oryginalnego wyposażenia dawnego Kościoła Klasztornego pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. - informuje krzeszowskie opactwo.
Gotycka Pieta datowana na XV wiek znajdowała się w kaplicy pw. Krzyża Świętego, jest ona traktowana jako jeden z najstarszych i najcenniejszych zabytków ruchomych będących pozostałością Pocysterskiego Opactwa w Krzeszowie. Realizowane prace pozwoliły przywrócić dawną świetność Piecie poprzez jej oczyszczenie, zabezpieczenie pęknięć i przywrócenie blasku dawnej polichromii. Rzeźba trafiła do stałej ekspozycji muzealnej i zostanie udostępniona naszym odwiedzającym.
Renowacja zrealizowana została dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu wspierania działań muzealnych.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze