Reklama

Pieta odzyskała swój dawny blask - wideo

Dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego zakończyliśmy renowację zabytkowej Piety będącej częścią oryginalnego wyposażenia dawnego Kościoła Klasztornego pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. - informuje krzeszowskie opactwo.

 

Gotycka Pieta datowana na XV wiek znajdowała się w kaplicy pw. Krzyża Świętego, jest ona traktowana jako jeden z najstarszych i najcenniejszych zabytków ruchomych będących pozostałością Pocysterskiego Opactwa w Krzeszowie. Realizowane prace pozwoliły przywrócić dawną świetność Piecie poprzez jej oczyszczenie, zabezpieczenie pęknięć i przywrócenie blasku dawnej polichromii. Rzeźba trafiła do stałej ekspozycji muzealnej i zostanie udostępniona naszym odwiedzającym.

 

Renowacja zrealizowana została dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu wspierania działań muzealnych.

Reklama

 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama