W sobotnią noc policjanci zostali poinformowani o pieszym poruszających się drogą ekspresową S3.
Gdy przybyli na miejsce zgłoszenia okazało się, że drogą pieszo porusza się 33-letni Czech. Wyjaśnił policjantom, że szukając pracy, chciał dostać się do miejscowości położonej kilkanaście kilometrów od granicy. Nie wyjaśnił, dlaczego idzie nocą i dlaczego porusza się pieszo drogą ekspresową.
Mężczyzna zdecydował się wrócić do Czech. Pomogli mu policjanci.
- Ta historia zakończyła się bezpiecznie z kilku powodów. Przede wszystkim bardzo dobre zachowanie zgłaszającego, który nie przejechał obojętnie obok pieszego, tylko poinformował służby. Natomiast kamiennogórscy policjanci, nie pozostawili mężczyzny na drodze, gdzie powodował zagrożenie - tylko pomogli 33-latkowi dostać się do granicy swojego kraju. - podsumowuje młodsza aspirant Katarzyna Trzepak z kamiennogórskiej policji.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze