Kamienna Góra ma już przyznaną pierwszą dotację z Aglomeracji Wałbrzyskiej. Dokumenty przywiózł dzisiaj (środa, 14 września) Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha, lider Aglomeracji.
Kamienna Góra jako pierwsza otrzymała dotację ze środków przeznaczonych dla instytucji kultury i dziedzictwa kulturowego. Pieniądze mają być przeznaczone na remont wnętrze Centrum Kultury w Kamiennej Góry. Prace dotyczyć będą całego budynku stojącego wzdłuż ul. Kościuszki. Obiekt przystosowany zostanie do potrzeb osób niepełnosprawnych, powstaną nowe sale m.in. kinowa. Po remoncie do budynku przeniesiona zostanie Miejska Biblioteka Publiczna. Nadal działać w nim będzie Centrum Kultury i organizacje pozarządowe.
Według kosztorysu cały remont ma kosztować 4 mln zł, dofinansowanie to 1,6 mln zł. Dokładne kwoty znane będą po wyborze wykonawcy oraz rozstrzygnięciu innych przetargów w ramach tego priorytetu. Niewykluczone, że dofinansowanie się zmieni.
Remont ma być zakończony do końca przyszłego roku. To jeden z dwóch projektów dotyczących Centrum Kultury. Drugi zakłada termomodernizację budynku. Kolejny projekt związany jest z remontem Przedszkola nr 2 (ul. Kościuszki) oraz zagospodarowaniem otoczenia. Te konkursy nie zostały jeszcze rozstrzygnięte.
Na razie nie wiadomo jak podczas remontu funkcjonować będzie Centrum Kultury.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze