Reklama

Pierwszy głos - relacja wideo

Dzisiaj (piątek, 31 maja) radni gminy Marciszów zajmowali się podsumowaniem ubiegłego roku. Po raz pierwszy po przedstawieniu Raportu o stanie gminy wypowiedział się mieszkaniec gminy.

 

Raport o stanie gminy to nowość. W tym roku samorządy przedstawiają go po raz pierwszy. Po przedstawieniu dokumentu możliwa jest dyskusja z udziałem nie tylko radnych, ale również mieszkańców. Do tej pory na terenie powiatu kamiennogórskiego mieszkańcy nie wypowiadali się w tym punkcie. Dzisiaj w Marciszowie głos zabrał Stefan Zawierucha, były wójt. Skupił się na sprawach związanych z wodociągami. Poinformował, że komisja rewizyjna sprawdziła wydatki gminy na obsługę prawną podczas procesów z wałbrzyskimi wodociągami. Przez 12 lat gmina wydała na ten cel 547 tys. zł, a odzyskała majątek o wartości księgowej 20 mln zł. Na każdą wydaną złotówkę była zgoda rady. Stefan Zawierucha przypomniał, że podczas kampanii mówiono, iż wydał na ten cel 7 mln zł. Były wójt krytykował obecnego za stosunek do wałbrzyskich wodociągów i narażanie gminy na straty. Uprzedził, że za rok, dwa Wałbrzych uniezależni się od wody z Marciszowa i wtedy gmina będzie miała problem. Wskazywał, że gmina powinna przejąć majątek poprzez komornika. Wiesław Cepielik, obecny wójt, zaprosił do dyskusji na temat wodociągów pod koniec sesji, w sprawach różnych.

Reklama

Radni jednogłośnie (przy 14 obecnych radnych) udzielili wójtowi wotum zaufania.

Również jednogłośnie przyjęte zostało sprawozdanie z wykonania budżetu. Dochody wykonane zostały w wysokości 22,2 mln zł (99,9% planu), wydatki 26.7 mln zł (96,4% planu). Jednogłośnie radni udzielili także absolutorium.

Po udzieleniu absolutorium przewodniczący rady i obecny wójt podziękowali, nieobecnemu już na sesji, byłemu wójtowi. Dokumenty dotyczyły bowiem roku 2018, w którym Stefan Zawierucha był wójtem przez 11 miesięcy.

Reklama

Wiesław Cepielik odniósł się do zarzutów Stefana Zawieruchy w sprawach różnych. Mówił o działaniach podjętych w ciągu pół roku przez gminę w sprawie wodociągów. Stwierdził, że były wójt o wielu prowadzonych działaniach nie wie.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama