Reklama

Pierwszy efekt

Wniosek Aglomeracji Wałbrzyskiej dotyczący dofinansowania opracowania strategii i dokumentów niezbędnych do wykorzystania w kolejnych latach funduszy unijnych został najwyżej oceniony podczas konkursu w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego.


Projekt zakłada m.in. przygotowanie strategii, dokumentów określających oddziaływanie na środowisko, planu gospodarki niskoemisyjnej, programu transportu publicznego, rewitalizacji budynków, zmiany źródła ciepła, wymiany oświetlenia ulicznego. W przypadku przygotowywanych inwestycji program po doprowadzić do uzyskania pozwoleń na budowę.

Wniosek zakłada wydanie 2,6 mln zł. Większość tej kwoty (85%) to dotacja. Resztę będą musiały pokryć gminy będące członkami. W ciągu 2 lat 23 gminy muszą wydać na ten cel 290 tys. zł. W przypadku miasta Kamienna Góra będzie to kwota ok. 10 tys. zł.

Do obsługi realizacji programu niezbędne będzie zatrudnienie nowych pracowników. Według założeń to 1,5-2 etatów na całą Aglomerację.

Współpracą z Aglomeracją zainteresowani są również Czesi. W planach jest m.in. wspólny wniosek na remont przygranicznych dróg.

Powoli zmieniają się metody pracy Aglomeracji. Zaczynają powstawać zespoły tematyczne, które w mniejszym gronie zastanawiać się będą nad sposobami rozwiązania problemów. Oprócz burmistrzów w takich zespołach działaliby specjaliści w danej dziedzinie np. drogownictwa, kolei, niskiej emisji.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama