Wojewoda dolnośląski poinformował dzisiaj i podziale środków w drugim etapie Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Na tym etapie, w tzw. części wnioskowej funduszu, do samorządów na Dolnym Śląsku trafi prawie 320 mln zł. Część tych pieniędzy mogą wykorzystać samorządy z powiatu kamiennogórskiego.
- Podczas oceny wniosków brano pod uwagę takie kryteria jak kompleksowość planowanych inwestycji, ograniczenie emisyjności i ingerencji w środowisko, uwzględnienie zasad zrównoważonego rozwoju, pomoc osobom niepełnosprawnym, liczba osób, które skorzystają z inwestycji, wpływ inwestycji na zapobieganie klęskom żywiołowym, koszt w stosunku do planowanych dochodów samorządu. - czytamy w informacji wojewody.
Powiat kamiennogórski otrzyma 500 tys. zł na przebudowę drogi Przedwojów - Krzeszów (3,6 km), 500 tys. zł na przebudowę drogi Pastewnik - granica powiatu (550 metrów), 1 mln zł na renowację elewacji budynku A w DPS Szarocin, 1,295 mln zł na rewitalizację budynku Powiatowego Centrum Edukacji w Kamiennej Górze.
Miasto Kamienna Góra 2,5 mln zł na przebudowę budynku byłej szkoły przy ul. Lubawskiej na żłobek (parter), przedszkole (I i II piętro), Dom Dziennego Pobytu dla seniorów (III piętro) - koszt inwestycji szacowany jest na 12 mln zł, miasto wnioskowało o 10,2 mln zł.
Gmina Kamienna Góra 780 tys. zł na przebudowę domu kultury i biblioteki w Pisarzowicach, stworzenie Mediateki.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze