Reklama

Pieniądze dla samorządów

Wojewoda dolnośląski poinformował dzisiaj i podziale środków w drugim etapie Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Na tym etapie, w tzw. części wnioskowej funduszu, do samorządów na Dolnym Śląsku trafi prawie 320 mln zł. Część tych pieniędzy mogą wykorzystać samorządy z powiatu kamiennogórskiego.

 

- Podczas oceny wniosków brano pod uwagę takie kryteria jak kompleksowość planowanych inwestycji, ograniczenie emisyjności i ingerencji w środowisko, uwzględnienie zasad zrównoważonego rozwoju, pomoc osobom niepełnosprawnym, liczba osób, które skorzystają z inwestycji, wpływ inwestycji na zapobieganie klęskom żywiołowym, koszt w stosunku do planowanych dochodów samorządu. - czytamy w informacji wojewody.

Powiat kamiennogórski otrzyma 500 tys. zł na przebudowę drogi Przedwojów - Krzeszów (3,6 km), 500 tys. zł na przebudowę drogi Pastewnik - granica powiatu (550 metrów), 1 mln zł na renowację elewacji budynku A w DPS Szarocin, 1,295 mln zł na rewitalizację budynku Powiatowego Centrum Edukacji w Kamiennej Górze.

Reklama

Miasto Kamienna Góra 2,5 mln zł na przebudowę budynku byłej szkoły przy ul. Lubawskiej na żłobek (parter), przedszkole (I i II piętro), Dom Dziennego Pobytu dla seniorów (III piętro) - koszt inwestycji szacowany jest na 12 mln zł, miasto wnioskowało o 10,2 mln zł.

Gmina Kamienna Góra 780 tys. zł na przebudowę domu kultury i biblioteki w Pisarzowicach, stworzenie Mediateki.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama