Reklama

Pieniądze dla bezrobotnych

Nowa ustawa regulująca zasady funkcjonowania Powiatowych Urzędów Pracy wprowadziła nowe programy wspierające najbardziej aktywnych bezrobotnych. W kamiennogórskim PUP-ie nadal można skorzystać z bonów szkoleniowych i stażowych.


Bony skierowane są do bezrobotnych do 30 roku życia.

Bon stażowy pozwala na odbycie przez bezrobotnego rocznego stażu. Po otrzymaniu bonu bezrobotny musi znaleźć pracodawcę, który zdecyduje się go przyjąć na sześciomiesięczny staż, a następnie zatrudni go na pół roku. Jeśli pracodawca wywiąże się z zobowiązania otrzyma premię w wysokości ponad 1,5 tys. zł. PUP nadal ma 15 bonów stażowych.

Bezrobotni mogą się również starać o 4 bony szkoleniowe. Bezrobotny sam wybiera szkolenie, które chce odbyć oraz jednostkę, w której będzie szkolony. PUP weryfikuje złożone zapewnienie o możliwości zatrudnienia po szkoleniu. Bon ma wartość ponad 3,8 tys. zł. Można wykorzystać go na opłacenie szkolenia, dojazdów.

Pierwsi bezrobotni z terenu powiatu kamiennogórskiego już skorzystali z takiej formy wsparcia.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama