Reklama

Patriotycznie w Kamiennej Górze

Występem ?Koncert pieśni naszych? uczczone zostało święto Konstytucji 3 Maja w Kamiennej Górze. Przed koncertem wręczone zostały nagrody w konkursie ?Tam gdzie ja, tam moja flaga?.

 

Biało- czerwone barwy oraz atmosfera niecierpliwego oczekiwania, takie były ostatnie chwile przed wręczeniem nagród laureatom konkursu o polskiej fladze. Uczestnicy, uczniowie kamiennogórskich podstawówek i przedszkoli okazali się prawdziwymi artystami. Konkurs organizowany został przez kamiennogórskie Centrum Kultury już po raz siódmy.

Po wręczeniu nagród, w sali kamiennogórskiego ratusza wystąpił zespół Vocalis czyli Joanna Moryc (sopran), Anna Skóra (mezzosopran) i Róża Wysocka (akompaniament). Artystki, które w tym roku będą obchodzić jedenastą rocznicę wspólnej pracy, zaproponowały kamiennogórzanom wysłuchanie polskich pieśni patriotycznych, tych znanych oraz mniej znanych. Publiczność wspólnie z artystkami zaśpiewała między innymi ?Wojenko, wojenko? czy ?Rozkwitały pąki białych róż?. W repertuarze znalazły się również mniej znane utwory jak pieśni Fryderyka Chopina.

Reklama

 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama