Występem ?Koncert pieśni naszych? uczczone zostało święto Konstytucji 3 Maja w Kamiennej Górze. Przed koncertem wręczone zostały nagrody w konkursie ?Tam gdzie ja, tam moja flaga?.
Biało- czerwone barwy oraz atmosfera niecierpliwego oczekiwania, takie były ostatnie chwile przed wręczeniem nagród laureatom konkursu o polskiej fladze. Uczestnicy, uczniowie kamiennogórskich podstawówek i przedszkoli okazali się prawdziwymi artystami. Konkurs organizowany został przez kamiennogórskie Centrum Kultury już po raz siódmy.
Po wręczeniu nagród, w sali kamiennogórskiego ratusza wystąpił zespół Vocalis czyli Joanna Moryc (sopran), Anna Skóra (mezzosopran) i Róża Wysocka (akompaniament). Artystki, które w tym roku będą obchodzić jedenastą rocznicę wspólnej pracy, zaproponowały kamiennogórzanom wysłuchanie polskich pieśni patriotycznych, tych znanych oraz mniej znanych. Publiczność wspólnie z artystkami zaśpiewała między innymi ?Wojenko, wojenko? czy ?Rozkwitały pąki białych róż?. W repertuarze znalazły się również mniej znane utwory jak pieśni Fryderyka Chopina.

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze