Reklama

Pasja w Kamiennej Górze

Dzisiaj (poniedziałek, 10 kwietnia) w kościele pw. Matki Bożej Różańcowej w Kamiennej Górze odbył się Ekumeniczny Koncert Wielkopostny. Artyści z Wrocławia pod batutą Alana Urbanka zaprezentowali kamiennogórzanom Pasję według św. Mateusza.

Oratorium pasyjne zawiera teksty z ewangelii św. Mateusza w formie recytatywu oraz 12 arii solowych, które w Kamiennej Górze wykonali Anna Wilczyńska, ks. Grzegorz Cebulski, Przemysław Jastrząb, ks. Zdzisław Madej i Bogdan Makal. Muzykami Wrocławskiej Orkiestry Kameralnej oraz Chórem Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu dyrygował Alan Urbanek.

Koncert trwał dwie godziny, zgromadził bardzo liczną publiczność. Kamiennogórzanie uczestniczyli tego wieczoru  w wydarzeniu szczególnym i rzadkim w mieście, a dla wielu uczestników po prostu niezapomnianym. Przyjemność obcowania z muzyką w tak niezwykłym wykonaniu publiczność z Kamiennej Górze zawdzięcza wiceminister Marzenie Machałek, organizatorce koncertu.

Reklama

 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama