Zawodnicy z Jeleniej Góry, Wałbrzycha, Kamiennej Góry, Przedwojowa i Lubawki uczestniczyli w III Turnieju Szachowym Juniorów im. Władysława Kmiecika, który odbył się dzisiaj (sobota, 30 listopada) w Lubawce.
Do rywalizacji przystąpiło 22 szachistów. Turniej rozegrany został systemem szwajcarskim, w 9 rundach, po 10 minut dla zawodnika w partii.
Turniej wygrał Karol Czoch, drugie miejsce zajął Łukasz Poborca (obaj UKS Zadrna Kamienna Góra). Trzecie miejsce zajęła Katarzyna Kmiecik (UKS Debiut Przedwojów).
W kategorii uczniów klas I-III szkół podstawowych wygrał Jakub Bartłomowicz. W klasach IV-VI najlepiej zagrał Daniel Kaczor. Wśród gimnazjalistów tryumfowała Katarzyna Kmiecik, a w grupie do 18 roku życia najlepiej zagrał Karol Czoch.
Dla części młodych szachistów dzisiejsze zawody były pierwszym turniejem rozegranym w życiu.
Władysław Kmiecik przez lata szkolił młodych szachistów m.in. w Przedwojowie i Lubawce.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze