Państwowa Straż Pożarna w Kamiennej Górze otworzyła dzisiaj (sobota, 10 maja) swoją siedzibę dla zwiedzających. Przez około trzy godziny strażaków przepytywali głównie młodzi mieszkańcy miasta.
Przed budynkiem przy ulicy Wałbrzyskiej stanęły dwa wozy strażackie ? średni i ciężki. Oba zostały zakupione przez PSP w ramach funduszy UE. W garażach na chętnych czekał średni wóz pożarniczy, podnośnik, samochód ciężarowy, łódź, bus, przyczepki ze sprzętem oraz dwa wozy dowodzenia.
Dzieci najbardziej zainteresowane były wyposażeniem strażaków. Chętnie wcielały się w rolę kierowców wielkich wozów pożarniczych. Strażacy pokazywali najmłodszym swoje kaski, strój pożarniczy, obuwie oraz pozwalali na używanie syren. W ramach pokazów nie zabrakło oczywiście wykorzystania wody.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze