Reklama

Ostatnia sesja - galeria zdjęć

Dzisiaj (czwartek, 8 listopada) radni gminy Kamienna Góra spotkali się na ostatniej w siódmej kadencji sesji rady. Głównym tematem obrad było podsumowanie kadencji 2014-18.

 

Raport o stanie gminy przedstawił wójt Patryk Straus. Dokument zostanie udostępniony na stronie internetowej gminy. Z zebranych danych wynika, że w 2014 roku na terenie gminy Kamienna Góra mieszkały 8983 osoby, w 2018 liczba mieszkańców spadła do 8938. Najmniej osób, tylko 1, mieszka w Nowej Białce. Najwięcej, 1633, w Krzeszowie. Na terenie gminy zarejestrowanych jest 143 bezrobotnych, 889 dzieci korzysta z gminnych placówek oświatowych. 

W całej kadencji (lata 2014-18) dochody gminy przekroczyły 147 mln zł, wydatki osiągnęły prawie 153 mln. Na inwestycje gmina wydała 29,5 mln zł. Podczas kończącej się kadencji gmina przebudowała bądź zmodernizowała 8 km gminny dróg i 5 mostów. Gminny samorząd wsparł remonty dróg powiatowych oraz budowę chodników przy drogach powiatowych i wojewódzkich. Na terenie gminy powstało 56 nowych lamp oświetlenia ulicznego sfinansowanych przez budżet gminy oraz 64 opłaconych z funduszy sołeckich.

Reklama

Gmina zainwestowała w nowe boiska i tereny rekreacyjne, które powstały w Olszynach, Ogorzelcu, Pisarzowicach, Gorzeszowie. W Krzeszowie powstało Kino za Rogiem, w Pisarzowicach przeprowadzono termomodernizację domu kultury. Gmina kupiła scenę, namioty i bramy startowe wykorzystywane podczas imprez. Wyremontowane zostały świetlice w Janiszowie, Olszynach, Dębrzniku, Szarocinie i Ogorzelcu. W Czadrowie powstaje inkubator przedsiębiorczości. Krzeszów i Kamienną Górę połączy ścieżka rowerowa.

Szkoły w Ptaszkowie i Szarocinie poddane zostały termomodernizacji. W Pisarzowicach powstało nowe przedszkole.

Reklama

Gmina kupiła dwa nowe wozy dla Ochotniczych Straży Pożarnych. Jednostka z Ogorzelca otrzymała wóz lekki, a Pisarzowice za kilkanaście dni odbiorą wóz średni.

Prowadzone były inwestycje wodociągowe w Gorzeszowie, Krzeszowie i Przedwojowie.

Na fundusz sołeckie w całej kadencji przekazano prawie 1,5 mln zł.

Sprawozdanie z pracy podczas kończącej się kadencji złożył również przewodniczący. Pierwsza sesja odbyła się 1 grudnia 2014 roku. Dzisiejsza sesja był 52. Sprawozdania złożyli również przewodniczący komisji rady.

Reklama

Sesję zakończyło wręczenie podziękowań sołtysom i radnym.

 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama