Dzisiaj (czwartek, 8 listopada) radni gminy Kamienna Góra spotkali się na ostatniej w siódmej kadencji sesji rady. Głównym tematem obrad było podsumowanie kadencji 2014-18.
Raport o stanie gminy przedstawił wójt Patryk Straus. Dokument zostanie udostępniony na stronie internetowej gminy. Z zebranych danych wynika, że w 2014 roku na terenie gminy Kamienna Góra mieszkały 8983 osoby, w 2018 liczba mieszkańców spadła do 8938. Najmniej osób, tylko 1, mieszka w Nowej Białce. Najwięcej, 1633, w Krzeszowie. Na terenie gminy zarejestrowanych jest 143 bezrobotnych, 889 dzieci korzysta z gminnych placówek oświatowych.
W całej kadencji (lata 2014-18) dochody gminy przekroczyły 147 mln zł, wydatki osiągnęły prawie 153 mln. Na inwestycje gmina wydała 29,5 mln zł. Podczas kończącej się kadencji gmina przebudowała bądź zmodernizowała 8 km gminny dróg i 5 mostów. Gminny samorząd wsparł remonty dróg powiatowych oraz budowę chodników przy drogach powiatowych i wojewódzkich. Na terenie gminy powstało 56 nowych lamp oświetlenia ulicznego sfinansowanych przez budżet gminy oraz 64 opłaconych z funduszy sołeckich.
Gmina zainwestowała w nowe boiska i tereny rekreacyjne, które powstały w Olszynach, Ogorzelcu, Pisarzowicach, Gorzeszowie. W Krzeszowie powstało Kino za Rogiem, w Pisarzowicach przeprowadzono termomodernizację domu kultury. Gmina kupiła scenę, namioty i bramy startowe wykorzystywane podczas imprez. Wyremontowane zostały świetlice w Janiszowie, Olszynach, Dębrzniku, Szarocinie i Ogorzelcu. W Czadrowie powstaje inkubator przedsiębiorczości. Krzeszów i Kamienną Górę połączy ścieżka rowerowa.
Szkoły w Ptaszkowie i Szarocinie poddane zostały termomodernizacji. W Pisarzowicach powstało nowe przedszkole.
Gmina kupiła dwa nowe wozy dla Ochotniczych Straży Pożarnych. Jednostka z Ogorzelca otrzymała wóz lekki, a Pisarzowice za kilkanaście dni odbiorą wóz średni.
Prowadzone były inwestycje wodociągowe w Gorzeszowie, Krzeszowie i Przedwojowie.
Na fundusz sołeckie w całej kadencji przekazano prawie 1,5 mln zł.
Sprawozdanie z pracy podczas kończącej się kadencji złożył również przewodniczący. Pierwsza sesja odbyła się 1 grudnia 2014 roku. Dzisiejsza sesja był 52. Sprawozdania złożyli również przewodniczący komisji rady.
Sesję zakończyło wręczenie podziękowań sołtysom i radnym.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze