Na terenie Kamiennej Góry nowy system zbiórki odpadów jeszcze nie działa. Nie ma jednak problemu z wywożeniem śmieci.
Przetarg na odbiór odpadów wygrała lubawska firma Sanikom. Konkurent postanowił jednak odwołać się od rozstrzygnięcia przetargu. Uczynił to w ostatnim możliwym dniu, wskazując, że cena zaproponowana przez Sanikom jest zbyt niska. W tej chwili, aż do ostatecznej decyzji Urzędu Zamówień Publicznych, przetarg nie jest rozstrzygnięty. Miasto zleciło wywóz śmieci Sanikomowi. Nie ma więc problemu z odbiorem odpadów. W miejscach, w których nie ma pojemników na posegregowane odpady Sanikom odbiera zmieszane śmieci i segreguje na instalacji w Lubawce. System zgodny z nową ustawą powinien ruszyć od sierpnia.
Znane są zasady wnoszenia opłat za odbiór śmieci. Po 8 lipca rozpocznie się w kamiennogórskim urzędzie wydawanie książeczek opłat. Będzie je można otrzymać w ratuszu. Osobom, które nie przyjdą po książeczki, zostaną one dostarczone do domów. Każdy właściciel nieruchomości będzie miał osobne konto w banku, na które będzie wpłacał stosowne opłaty. Wpłat dokonywać będzie można w Banku Spółdzielczym ? w głównej siedzibie oraz w punktach kasowych przy ul. Skłodowskiej (Spółdzielnia Mieszkaniowa) i Sienkiewicza (nowy biurowiec starostwa). Każdorazowa wpłata związana będzie z koniecznością uiszczenia prowizji w wysokości 2 zł. Bezpłatnie za śmieci będzie można zapłacić w kasie Urzędu Miasta. Opłaty będzie również można wnieść przelewem z własnego rachunku bankowego.
Osoby, które chcą zapłacić przed 8 lipca mogą to uczynić jedynie w ratuszu.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze