Reklama

Opóźniony system

Na terenie Kamiennej Góry nowy system zbiórki odpadów jeszcze nie działa. Nie ma jednak problemu z wywożeniem śmieci.



Przetarg na odbiór odpadów wygrała lubawska firma Sanikom. Konkurent postanowił jednak odwołać się od rozstrzygnięcia przetargu. Uczynił to w ostatnim możliwym dniu, wskazując, że cena zaproponowana przez Sanikom jest zbyt niska. W tej chwili, aż do ostatecznej decyzji Urzędu Zamówień Publicznych, przetarg nie jest rozstrzygnięty. Miasto zleciło wywóz śmieci Sanikomowi. Nie ma więc problemu z odbiorem odpadów. W miejscach, w których nie ma pojemników na posegregowane odpady Sanikom odbiera zmieszane śmieci i segreguje na instalacji w Lubawce. System zgodny z nową ustawą powinien ruszyć od sierpnia.

Znane są zasady wnoszenia opłat za odbiór śmieci. Po 8 lipca rozpocznie się w kamiennogórskim urzędzie wydawanie książeczek opłat. Będzie je można otrzymać w ratuszu. Osobom, które nie przyjdą po książeczki, zostaną one dostarczone do domów. Każdy właściciel nieruchomości będzie miał osobne konto w banku, na które będzie wpłacał stosowne opłaty. Wpłat dokonywać będzie można w Banku Spółdzielczym ? w głównej siedzibie oraz w punktach kasowych przy ul. Skłodowskiej (Spółdzielnia Mieszkaniowa) i Sienkiewicza (nowy biurowiec starostwa). Każdorazowa wpłata związana będzie z koniecznością uiszczenia prowizji w wysokości 2 zł. Bezpłatnie za śmieci będzie można zapłacić w kasie Urzędu Miasta. Opłaty będzie również można wnieść przelewem z własnego rachunku bankowego.

Osoby, które chcą zapłacić przed 8 lipca mogą to uczynić jedynie w ratuszu.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama