W dniach od 13 do 15 sierpnia 2020 roku w Krzeszowie trwać będzie Odpust ku czci Maryi Wniebowziętej, będący najważniejszym wydarzeniem organizowanym na terenie Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie. W dni poprzedzające Sumę Odpustową tradycyjnie uczestniczyć będzie można w Drodze Krzyżowej oraz w licznych nabożeństwach. Główna uroczystość odbędzie się w sobotę (15 sierpnia) o godz. 12:00, eucharystii będzie przewodniczył bp Wolfgang Ipolt z diecezji Görlitz.
Jak informuje ks. Marian Kopko "Sanktuarium zadbało o bezpieczeństwo pielgrzymów. Na placu kościelnym stanie duży telebim, dzięki któremu wierni będą mogli uczestniczyć w uroczystości będąc na świeżym powietrzu. Prosimy wszystkich planujących wyjazd do Krzeszowa o zaopatrzenie się w środki ochrony osobistej i zachowanie dystansu społecznego w czasie trwania wydarzenia".
13 sierpnia (czwartek)
godz. 10.00 ? Droga Krzyżowa po Kalwarii Krzeszowskiej
14 sierpnia (piątek)
godz. 11.30 ? Różaniec w bazylice
godz. 12.00 ? Msza św. z kazaniem
godz. 18.00 ? Msza św. z kazaniem
godz. 21.00 ? Procesja Maryjna po Kalwarii Krzeszowskiej
godz. 24.00 ? Pasterka Maryjna
15 sierpnia (sobota) - Uroczystość Wniebowzięcia NMP
godz. 11.30 ? Różaniec w bazylice
godz. 12.00 ? Suma Odpustowa z Procesją Maryjną po placu klasztornym.
Eucharystii będzie przewodniczył bp Wolfgang Ipolt z diecezji Görlitz.
godz. 14.00 ? Koncert Patriotyczny na placu przed bazyliką i agapa dla Pielgrzymów
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze