Reklama

Odpust w Krzeszowie

W dniach od 13 do 15 sierpnia 2020 roku w Krzeszowie trwać będzie Odpust ku czci Maryi Wniebowziętej, będący najważniejszym wydarzeniem organizowanym na terenie Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie. W dni poprzedzające Sumę Odpustową tradycyjnie uczestniczyć będzie można w Drodze Krzyżowej oraz w licznych nabożeństwach. Główna uroczystość odbędzie się w sobotę (15 sierpnia) o godz. 12:00, eucharystii będzie przewodniczył bp Wolfgang Ipolt z diecezji Görlitz.

 

Jak informuje ks. Marian Kopko "Sanktuarium zadbało o bezpieczeństwo pielgrzymów. Na placu kościelnym stanie duży telebim, dzięki któremu wierni będą mogli uczestniczyć w uroczystości będąc na świeżym powietrzu. Prosimy wszystkich planujących wyjazd do Krzeszowa o zaopatrzenie się w środki ochrony osobistej i zachowanie dystansu społecznego w czasie trwania wydarzenia".

13 sierpnia (czwartek)
godz. 10.00 ? Droga Krzyżowa po Kalwarii Krzeszowskiej

14 sierpnia (piątek)
godz. 11.30 ? Różaniec w bazylice
godz. 12.00 ? Msza św. z kazaniem
godz. 18.00 ? Msza św. z kazaniem
godz. 21.00 ? Procesja Maryjna po Kalwarii Krzeszowskiej
godz. 24.00 ? Pasterka Maryjna

Reklama

15 sierpnia (sobota) - Uroczystość Wniebowzięcia NMP
godz. 11.30 ? Różaniec w bazylice
godz. 12.00 ? Suma Odpustowa z Procesją Maryjną po placu klasztornym.
Eucharystii będzie przewodniczył bp Wolfgang Ipolt z diecezji Görlitz.
godz. 14.00 ? Koncert Patriotyczny na placu przed bazyliką i agapa dla Pielgrzymów

 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama