Reklama

Od roku trwa wojna

Na kamiennogórskim rynku, przy maszcie z polską flagą, spotkało się dzisiaj około setki Ukraińców. Uczcili pierwszą rocznicę ataku rosyjskiej armii na Ukrainę.

Wojna rozpoczęła się 24 lutego 2022 roku. Walki trwają nadal. Do Polski, również na teren powiatu kamiennogórskiego, uciekła spora grupa Ukraińców. Część z nich, w rocznicę wybuchu wojna, spotkała się na kamiennogórskim rynku. Część z nich przyniosła ukraińskie flagi. Przy maszcie flagowym zapalone zostały znicze. Uczestnicy spotkania odśpiewali ukraiński hymn, rozbrzmiały również hasła wspierające ukraińskich żołnierzy. Wśród uczestników spotkania były osoby w równym wieku, od dzieci po osoby starsze. Na rynku, pojawiło się też kilkoro Polaków. Pozostali jednak w pewnej odległości od uczestników spotkania.

Przed rokiem na rynku spotkała się liczna grupa mieszkańców powiatu. Dzisiaj większości z tych osób na rynku nie było.

Reklama

 

 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama