Podczas dzisiejszej (piątek, 25 czerwca) sesji rady gminy Marciszów ślubowanie złożył nowy radny.
Aktualizacja 12:29
W nietypowy sposób nowego radnego przywitał wójt Wiesław Cepielik. Po złożeniu sprawozdania ze swojej pracy od poprzedniej sesji, oświadczył, że powinien złożyć nowemu radnemu gratulacje, ale tego nie zrobi. - Nie pogratuluję temu panu. - powiedział wójt i podał cztery powody: nie darzy go szacunkiem, utracił do niego zaufanie, czuje wstyd, że byli przyjaciółmi oraz jest zażenowany, że zasiada w radzie. Wójt zwrócił honor osobom, które ostrzegały go przed kontaktami ze Stefanem Zawieruchą. Wójt oświadczył, że na tym kończy udział w obradach, na pytania radnych będą odpowiadać skarnik i sekretarz, ewentualnie wójt po sesji.
Stefan Zwierucha zapowiedział, że można po nim spodziewać się konkretnej merytorycznej pracy i wykorzystania wiedzy, doświadczenia i wykształcenia dla dobra gminy.
Oryginalna informacja
W Świdniku odbyły się wybory uzupełniające do rady gminy. Dotychczasowy radny zrezygnował bowiem z pełnionej funkcji. Mieszkańcy wybrali na radnego Stefana Zawieruchę, byłego wójta.
Na początku dzisiejszej sesji Stefan Zawierucha otrzymał zaświadczenie o wyborze oraz złożył ślubowanie. Jest więc już pełnoprawnym radnym.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze