Reklama

Nowy budynek powstanie jeszcze przed świętami

Na terenie budowy nowego Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Kamiennej Górze wmurowany został kamień węgielny. Budynek wzniesiony zostanie w tym miejscu jeszcze w tym roku. Gotowy ma być do końca maja 2026 roku.

Budynek ZOL-u powstaje w technologii modułowej. Poszczególne elementy montowane są w hali wykonawcy. W tym tygodniu, w cztery noce, przyjadą na miejsce budowy i zostaną zmontowane. Na placu budowy gotowe są już pale fundamentowe, na których staną gotowe moduły. Później rozpocznie się łączenie modułów oraz wykończenie wnętrz. Budynek ma być gotowy do końca maja 2026 roku.

Reklama

Kamień węgielny wmurowali: poseł Iwona Krawczyk, radna wojewódzka Ewa Kocemba, starosta Małgorzata Krzyszkowska, wicestarosta Andrzej Mankiewicz, członkinie zarządu powiatu: Ewa Kulon, Bożena Kończak i Katarzyna Doliny, Sławomir Antoniewski (prezes DCRiO) oraz przedstawiciele wykonawcy: prezes 3R Modular Joanna Sypko i kierownik budowy Seweryn Syłkowski. Budowę poświęcił ksiądz Mateusz Kopania, kapelan kamiennogórskiego szpitala.

Nowy ZOL powstaje dzięki dotacji z Krajowego Planu Odbudowy. PCZ pozyskał na ten cel prawie 20 mln zł. Budynek będzie miał ponad 1500 m kw. powierzchni. Opiekę w nim znajdzie 55 osób. 

Miejsce zdarzenia mapa Kamienna Góra
Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama