Reklama

Nowe stawki za śmieci

Podczas środowej (27.03.) sesji Rady Miasta kamiennogórscy rajcy przyjęli uchwałę o zmianie stawek za odbiór i gospodarowanie odpadami komunalnymi od mieszkańców nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych.

 

Stawka za odpady segregowane od mieszkańca Kamiennej Góry została zmieniona z kwoty 12,15 zł na kwotę 14,00 zł, a za odpady niesegregowane z kwoty 20,00 zł na kwotę 25,00 zł. Zmiany stawek obowiązywać będą od 1 maja br.

Wprowadzenie nowych opłat było koniecznością wynikającą ze zmieniających się przepisów, a co za tym idzie ze wzrostu kosztów, jaki miasto ponosi z tytułu gospodarowania odpadami. Przede wszystkim wzrosły opłaty za składowanie odpadów na wysypiskach. Wzrosły też ceny energii elektrycznej, paliw, a także koszty pracy ? m.in. wzrost płacy minimalnej. Na firmy odbierające odpady komunalne nałożone zostały nowe obowiązki związane z uruchomieniem systemów przeciwpożarowych oraz monitoringu - jako reakcja na liczne pożary na składowiskach odpady, które miały miejsce w ostatnim czasie w naszym kraju. Samorząd spełnić też musi wymogi unijne co do poziomu odzysku odpadów ? zwiększenie ilości pojemników na odpady komunalne segregowane.

Reklama

O nowych zasadach opłat za odbiór odpadów komunalnych mieszkańcy poinformowani zostaną w bezpośredniej korespondencji. Wszelkie informacje uzyskać można też osobiście w Wydziale Finansowo ? Budżetowym (gospodarka odpadami ? płatności) Urzędu Miasta ? pok. 101, parter lub telefonicznie pod numerem: 75 64 55 131 od poniedziałku do piątku w godz. 7.30-15.30.

 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama