Reklama

Nowa piątka PiS

Marzena Machałek, posłanka, wiceminister oświaty, promowała dzisiaj (poniedziałek, 4 marca) w Kamiennej Górze nowe propozycje rządu. Z mediami spotkała się w swoim biurze poselskim.

 

Od 1 lipca program 500+ obejmować będzie również pierwsze dziecko. Zlikwidowany zostaje próg finansowy. Do otrzymania pieniędzy wymagane będzie złożenie wniosku. Realizacja dodatkowych świadczeń w ramach projektu kosztować ma 18,5 mld zł.

W maju emeryci i renciści otrzymają dodatkowe 1100 zł. To jednorazowe wsparcie nazywane również "trzynastką". Realizacja kosztować ma 9-10 mld zł.

PiS postanowił również pomóc młodym ludziom na rynku pracy. Osoby do 26 roku życia, pracujące na umowę o pracę lub zlecenie nie będą płacić PIT-u. Ulga nie dotyczy osób prowadzących działalność gospodarczą. Koszt realizacji to 2,3 mld zł.

Reklama

Wszyscy pracujący płacący PIT w najniższej grupie podatkowej, będą płacić o 1 punkt procentowy niższy podatek. Realizacja tego pomysłu kosztować ma 7-10 mld zł.

PiS zapowiedział również poprawę sieci komunikacji autobusowej w Polsce. Na ten cel przeznaczonych ma być 0,8 mld zł.

M. Machałek zapewniała, że projekty zrealizowane zostaną bez nowelizacji w budżetu państwa. Wystarczą przesunięcie wewnątrz obowiązującej ustawy. Pozwala na to dobra sytuacja budżetu, dobra ściągalność podatków

Zadowolenie ze zmian w programie 500+ potwierdziły Edyta Wyrostek, przewodnicząca rady powiatu i Maja Suchecka, dyrektor biura poselskiego. Młode matki podkreśliły wzrost finansowych możliwości rodziców, którzy dzięki 500+ opłacają dodatkowe zajęcia czy wyjazdy dzieci.

Reklama

Jarosław Gęborys, starosta powiatu kamiennogórskiego, potwierdził chęć skorzystania z pieniędzy na połączenia autobusowe.

Pytana podczas konferencji o możliwość zmniejszenia stawek podarku VAT, M. Machałek nie złożyła deklaracji w tej sprawie.

M. Machałek poinformowała, że w piątek podpisała projekt zmian w Karcie Nauczyciela, które pozwolą na realizację zapowiedzianych na ten rok podwyżek. Podkreśliła, że to dopiero początek drogi poprawiającej sytuację nauczycieli. Posłanka przypomniała, że nadal je nauczycielem, chociaż na urlopie, zatrudnionym w Szkole Podstawowej nr 1 w Kamiennej Górze.

Reklama

Posłanka przypomniała, że kamiennogórskie biuro prowadzi od momentu uzyskania mandatu posła. Ostatnio zmieniła siedzibę. Jej biuro czynne jest przy ul. Żeromskiego 14. Najczęściej można się w nim spotkać ze współpracownikami posłanki, dyżury w nim pełnią również radni PiS-u.

 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama