Reklama

Radni Kamiennej Góry przyznali tytuł Honorowego Obywatela

Radni Kamiennej Góry, na nadzwyczajnej sesji, przyznali tytuł Honorowego Obywatela Kamiennej Góry.

W uroczystej sesji uczestniczyło 11 za 15 radnych. Wszyscy zagłosowali za przyznaniem tytułu Honorowego Obywatela Apolonii Lulek. Z wnioskiem o nadanie tytułu zwrócił się do rady rektor Karkonoskiej Państwowej Szkoły wyższej w Jeleniej Górze.

Apolonia Lulek przyjechała do Kamiennej Góry w 1962 roku. Przez 36 lat pracowała w szkołach. Osiem lat w Szkole Podstawowej nr 4 i Liceum Ogólnokształcącym, a następnie 28 lat w Zespole Szkół Zawodowych, w którym przez 27 lat byłą wicedyrektorem. Po przejściu na emeryturę, w 1998 roku założyła policealne studium zawodowe, które funkcjonowało do 2009 roku. W 2010 roku założyła Uniwersytet Trzecie Wieku, który działa do dzisiaj i zapewnia możliwość rozwoju seniorom.

Reklama

Tytuł Honorowego Obywatela radni przyznali w uznaniu za zaangażowanie społeczne i pracę dla lokalnej społeczności.

Miejsce zdarzenia mapa Kamienna Góra
Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 07/03/2024 10:38
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama