Radni Kamiennej Góry, na nadzwyczajnej sesji, przyznali tytuł Honorowego Obywatela Kamiennej Góry.
W uroczystej sesji uczestniczyło 11 za 15 radnych. Wszyscy zagłosowali za przyznaniem tytułu Honorowego Obywatela Apolonii Lulek. Z wnioskiem o nadanie tytułu zwrócił się do rady rektor Karkonoskiej Państwowej Szkoły wyższej w Jeleniej Górze.
Apolonia Lulek przyjechała do Kamiennej Góry w 1962 roku. Przez 36 lat pracowała w szkołach. Osiem lat w Szkole Podstawowej nr 4 i Liceum Ogólnokształcącym, a następnie 28 lat w Zespole Szkół Zawodowych, w którym przez 27 lat byłą wicedyrektorem. Po przejściu na emeryturę, w 1998 roku założyła policealne studium zawodowe, które funkcjonowało do 2009 roku. W 2010 roku założyła Uniwersytet Trzecie Wieku, który działa do dzisiaj i zapewnia możliwość rozwoju seniorom.
Tytuł Honorowego Obywatela radni przyznali w uznaniu za zaangażowanie społeczne i pracę dla lokalnej społeczności.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze