Kolejna grupa pacjentów uzyskała dostęp do lekarzy bez kolejki.
Od 1 stycznia 2024 zwiększa się grupa osób które mogą skorzystać z porady lekarza ogólnego, specjalisty, a także z części badań poza kolejnością.
Zmiany w przepisach przegłosowano przy okazji nowelizacji ustawy o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta oraz niektórych innych ustaw.
Prawo do świadczeń poza kolejnością mają od stycznia osoby, którym przyznano świadczenia kompensacyjne. Z przepisów wynika, że prawo do świadczeń poza kolejnością mają w okresie pięciu lat od przyznania świadczenia.
Świadczenia poza kolejnością udzielane są na podstawie prawomocnej decyzji na podstawie przedstawionego zaświadczenia.
informacja powstała przy współpracy z NZOZ Rodzina Kościuszki 6 Kamienna Góra
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze