Reklama

Nowa forma oszustwa, seniorka straciła 60 tysięcy złotych!

W nocy do kamiennogórskich policjantów zgłosiła się 86-latka, która dała się oszukać metodą na "lekarza". Kobieta straciła 60 tysięcy złotych.

Tym razem oszuści, podając się za lekarzy, zadzwonili do ofiary, którzy mają przeprowadzić operację ratującą życie jej córki. W tle słychać było głos podobny do głosu córki ofiary. Seniorka przekazała 30 tysięcy złotych. Po kilkunastu minutach oszuści zadzwonili ponownie. Wmówili kobiecie, że podczas operacji doszło do komplikacji i potrzebne jest kolejne 30 tysięcy złotych. Seniorka również tę kwotę przekazała. W nocy oszukana zgłosiła się na policję.

Reklama

- Do zdarzenia doszło w środę (10 grudnia) około godziny 20:00 przy ulicy Cichej w Kamiennej Górze – jeśli zauważyłeś coś niepokojącego, co może pomóc funkcjonariuszom w ustaleniu sprawców tego czynu, poinformuj dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze pod numerem telefonu 47 87 362 00. - apelują policjanci.

Prawdopodobnie nie była o jedyna próba oszustwa tą metodą tego wieczoru. Funkcjonariusze proszą również o przekazanie informacji o nowym zagrożeniu najbliższym. 

- Spróbujcie wytłumaczyć, aby nie poddali się presji czasu i najpierw zweryfikowali informacje, które usłyszą przez telefon. - prosi młodsza aspirant Katarzyna Trzepak z kamiennogórskiej policji.

Reklama


 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Źródło: policja Kamienna Góra
Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Gandalf 2025-12-11 11:31:34

    Ale w sprawozdaniach z przeprowadzanych akcji uświadamiania seniorów wszystko się zgadza. Żeby nie było - to nie krytyka (totalna), tylko stwierdzenie faktu. Wiem to z doświadczenia zawodowego. Na papierze wszystko wygląda idealnie, Policja zrobiła ileś tam spotkań, pani oficer prasowa się udzielała i jest OK. A gdzie praca dzielnicowych, którzy powinni dotrzeć do takich 86-latków? Wielu przecież nie dotrze na spotkanie. Gdzie rodziny takich ludzi, które powinny pracować ze swoimi rodzicami na codzień? Pomijam fakt, że wielu starszych ludzi trzyma kasę w domu, bo "banki kradną" i byle idiota/idiotka podający się za Pomoc Społeczną może przetrzepać im mieszkanie. Są to błędy systemowe i to się mści, bo złodzieje i oszuści zawsze znajdą nową metodę dojścia do kasy. Jednak, wbrew zapewnieniom, statystyka osiągnięć w Policji, ma się bardzo dobrze.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama