Reklama

Niższa podwyżka

Radni gminy Kamienna Góra obradowali dzisiaj (wtorek, 1 grudnia) na nadzwyczajnej sesji dotyczącej wysokości opłaty za odbiór odpadów.

 

Projekt uchwały zakładał podwyżkę opłaty od 1 stycznia 2021 roku do 28 zł, obecnie mieszkańcy gminy płacą 19 zł od osoby miesięcznie. Opłata może zostać zmniejszona o 1 zł w przypadku kompostowania części odpadów. Przed podjęciem decyzji radni wysłuchali informacji prezesa Sanikomu o sytuacji w firmie i powodach wzrostu stawek pobieranych przez firmę od samorządów, co pośrednio ma wpływ na opłatę ponoszoną przez mieszkańców.

Po dyskusji radny Radosław Oblicki zaproponował ustalenie nowej stawki na poziomie 26 zł. Z szybkich wyliczeń wynika, że oznaczać to będzie zmniejszenie wpływów o 100 tys. zł. Większość radnych poparła poprawkę, a następnie całą uchwałę.

Reklama

Od 1 stycznia 2021 roku mieszkańcy gminy Kamienna Góra będą płacić 26 zł miesięcznie od osoby za odbiór odpadów.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama