Reklama

Zakaz sprzedaży napojów energetycznych dla dzieci i młodzieży - zdaniem ekspertów szkodliwe dla rozwoju układu nerwowego.

Eksperci są zgodni - napoje o wysokiej zawartości kofeiny nie powinny być spożywane przez dzieci i młodzież, gdyż mogą powodować zaburzenia w rozwoju układu nerwowego.
Od 1 stycznia wprowadzono zakaz sprzedaży osobom poniżej 18 roku życia napojów z dodatkiem tauryny lub i kofeiny w ilościach przekraczających 150 mg/l.
Zakaz sprzedaży tych napojów obowiązuje również na terenie szkół i innych jednostek oświatowych oraz w automatach. 
Po spożyciu tych napojów u młodych ludzi mogą wystąpić niekorzystne objawy:
▪️ kołatanie serca, 
▪️ ból głowy, 
▪️ poczucie silnego rozbicia
▪️ podenerwowanie, 
▪️ trudności ze skupieniem. 
Regularne spożywanie napojów energetyzujących w dużych dawkach może powodować:
arytmie serca
zaburzenia w rozwoju układu nerwowego
zaburzenia snu.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama