Eksperci są zgodni - napoje o wysokiej zawartości kofeiny nie powinny być spożywane przez dzieci i młodzież, gdyż mogą powodować zaburzenia w rozwoju układu nerwowego.
Od 1 stycznia wprowadzono zakaz sprzedaży osobom poniżej 18 roku życia napojów z dodatkiem tauryny lub i kofeiny w ilościach przekraczających 150 mg/l.
Zakaz sprzedaży tych napojów obowiązuje również na terenie szkół i innych jednostek oświatowych oraz w automatach.
Po spożyciu tych napojów u młodych ludzi mogą wystąpić niekorzystne objawy:
▪️ kołatanie serca,
▪️ ból głowy,
▪️ poczucie silnego rozbicia
▪️ podenerwowanie,
▪️ trudności ze skupieniem.
Regularne spożywanie napojów energetyzujących w dużych dawkach może powodować:
arytmie serca
zaburzenia w rozwoju układu nerwowego
zaburzenia snu.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze